Hyundai buduje nové výzkumné centrum na Nürburgringu

 lednu jsme Vám přinesli oficiální tiskovou zprávu ve které automobilky prohlašuje, že začala s budováním takzvaného R&D (Research and Development) centra na s přímým přístupem na severní smyčku Nürburgringu. Dlouho bylo ticho po pěšině ale začínají se objevovat další informace které vám přinášíme.

Investice do vývojového centra Hyundai vyčíslil asi na 142 milionů korun a slibuje si od něj lepší možnosti při testování vozů v takzvaném „zeleném pekle“ Nordschleife, vzhledem k náročnosti okruhu a plánovaným 480 testovacím kolům které by měl každý vyvíjený model v průběhu vývoje absolvovat je jasné, že všechny modely budou otestovány opravdu důkladně. Hyundai bude mít k dispozici také flotilu konkurenčních vozů které zde bude pro srovnání testovat společně se svými modely.

Pro zajímavost je dobré připomenout, že automobilka je víc Evropská než na první pohled vypadá. Celých 70% vozů Hyundai prodávaných v Evropě se zde totiž i vyrábí a 95% vývoje Evropských vozů má momentálně na svědomí vývojové středisko v Německém Rüsselheimu.

Jestli bude na Nürburgringu probíhat i vývoj i20 WRC nevíme ale jisté je že by mělo začít sloužit už letos v srpnu.

 

 

Hyundai buduje nové středisko pro testování automobilů na okruhu Nürburgring

Společnost Hyundai představil své plány na výstavbu nového střediska pro testování nových vozidel na slavné závodní trati Nürburgring v Německu. Nové středisko, jehož výstavba je již ve značně pokročilém stádiu, představuje investici ve výši 5,5 milionu EUR a potvrzuje ambice značky stát se také předním evropským výrobcem automobilů.

Inženýři ze stávajícího výzkumného a vývojového střediska v německém Rüsselsheimu budou v novém středisku testovat v Evropě vyvíjené vozy Hyundai, aby zlepšili jejich kvalitu a jízdní vlastnosti. V roce 2012 bylo téměř 95 % z 444 000 vozů Hyundai prodaných v Evropě navrženo, zkonstruováno a testováno v Rüsselsheimu, včetně bestsellerů i30, ix35 a i40.

Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, k tomu poznamenal: „Nové testovací středisko Hyundai na Nürburgringu je výrazem našeho záměru zaměřit se na zlepšování pocitu zákazníků z řízení našich vozidel, na další zdokonalování jejich jízdních vlastností, pérování a ovladatelnosti, což jsou důležité aspekty pro evropské řidiče. Nové středisko reprezentuje významnou investici, od níž si slibujeme, že ve značné míře přispěje k vylepšení vnímání značky Hyundai a našich klíčových konkurenčních výhod v Evropě.“

Poloha budovy se zastavěnou plochou 3050 m² umožňuje přímý přístup na slavnou závodní trať přezdívanou vzhledem ke své náročnosti „Zelené peklo“. Stejně jako návrat značky Hyundai do seriálu WRC, umožní i testování na Nürburgringu vylepšovat jízdní dynamiku, spolehlivost a odolnost vozidel Hyundai.